Online Bilet

Güvenli Alışveriş ile Online Bilet Satın Al

Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Nereden
Nereye
Gidiş Seferleri
Dönüş Seferleri
Yolcu Sayısı
Araç Sayısı

Ana Sayfa

SELANİK / KAVALA TURU

SELANİK & SEREZ & DRAMA & KAVALA & GÜMÜLCİNE TURU

3 GÜN – 3 GECE   -  19 / 22 EKİM 2017

 

AKŞAM ÇIKIŞ: İZMİR / İPSALA

Akşam saat 19.00’de belirlenen noktalardan misafirlerimizi alarak İpsala sınır kapısına hareket ediyoruz.

1. Gün: İPSALA / SELANİK

Sabah saatlerinde İpsala sınır kapısına varıyor, gümrük ve pasaport işlemlerimizden sonra uygun bir tesiste kahvaltı molası veriyoruz. Ardından Selanik şehrine hareket ediyoruz. Şehre varışımızla Eski Osmanlı Hükümet Konağı, Aristoteoles Üniversitesi, Helexpo fuar alanını görüyoruz. Ardından ULU ÖNDER M.KEMAL ATATÜRK’ün evine ulaşıyoruz. Atamızı doğduğu topraklarda ve evinde anıyoruz. Kordon, Beyaz Kule, Büyük İskender Heykeli, Rotonda, Zafer Takı, Makedonia Tiyatro Binası, Kütüphane, Bedesten, Hamza bey Camii, Aristoteoles Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında otele yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Selanik’te 4*Davitel Tobacco Hotel’ de. Dileyen misafirlerimiz ile Yunan Tavernasında gece eğlencesine katılıyoruz. (yemekli + limitli içecek 35-€ )

2. GÜN: SELANİK / SEREZ / DRAMA / KAVALA

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Selanik’ten ayrılıyoruz. İlk durağımız Serez. Vilayet Binası ve Zincirli Camii, Çandarlı İbrahim Paşa Bedesteni göreceğimiz yerler arasında. Serbest zaman ardından Drama’ ya hareket ediyoruz. Küçük ve dar sokaklardan oluşan çarşısını geziyoruz. Kent merkezinde Osmanlı dönemi yapılarından olan ve mübadele sonrasında kiliseye çevrilen Beyazıt Camii’ni görüyoruz. Bir türküye konu olan ve Debreli Hasan adıyla hafızalara kazınan köprüden günümüze kalan kısmı ve Aya Varvara çayı ve Mesire Yeri’ni görüyoruz. Muhteşem bir doğaya sahip bu yerde öğle yemeğimizi alıyoruz. Bir sonraki durağımız Kavala. Şehre varışımızla Su Kemerleri, Liman, Pargalı İbrahim’in yaptırdığı İbrahim Paşa Camii, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi’ni görüyoruz. Konaklama Kavala ’da 5* Lucy Hotel’ de. Akşam serbest zamanda deniz mahsullerinin tadına bakabilir, birbirinden renkli kafelerinde kahve keyfi yapabilirsiniz.

3. GÜN: KAVALA / GÜMÜLCİNE / İZMİR

Kahvaltı sonrası kısa bir yolculukla Gümülcine’ye hareket ediyoruz. Türk nüfusun yoğun bulunduğu Gümülcine’de Eski Cami, Yeni cami ve Osmanlı Saat Kulesini görüyoruz. Türk çarşısında serbest zaman alıyoruz. Ziyaretimizin bitimi ile İpsala sınır kapısına varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Çanakkale yolu üzerinden İzmir’e hareket ediyoruz. Gece geç saatlerde İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

 

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER:

·         Konforlu otobüsler ile ulaşım

·         Programda belirtilen tüm turlar

·         Selanik’ de 1 gece 4* otelde Yarım Pansiyon Konaklama

·         Kavala’ da 1 gece 5* otelde Oda +Kahvaltı  Konaklama

·         Seyahat sağlık sigortası ( 65 yaş üzeri fiyat farkı uygulanır )

·         Profesyonel rehberlik hizmetleri

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:

·         Vize Ücreti ( 130 € )

·         Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

·         Müze giriş ücretleri

·         Yurt dışı çıkış harcı 15 TL

·         Yemekli Taverna Gecesi ( isteğe bağlı 35-€ )

 

KONAKLAMA FİYATI

İKİ KİŞİLİK

ODADA KİŞİ BAŞI

TEK KİŞİLİK

ODA

4* DAVİTEL TOBACCO HOTEL / SELANİK

5* LUCY HOTEL / KAVALA

 

199- EURO

 

284-EURO