Online Bilet

Güvenli Alışveriş ile Online Bilet Satın Al

Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Nereden
Nereye
Gidiş Seferleri
Dönüş Seferleri
Yolcu Sayısı
Araç Sayısı

Ana Sayfa

SAKIZ ADASI MOSTRA KARNAVALI / 10.03.2019

SAKIZ ADASI MOSTRA KARNAVALI GÜNÜBİRLİK PAKET

KİŞİ BAŞI SADECE 35€

PROGRAM DETAYLARI

  1. MOSTRA KARNAVALI 2019

   "APOKRIES KARNAVALI"
  Yunanistan' ın Kuzey Doğu Ege adaları arasında yer alan, Çeşme yarımadasının tam karşısında bulunan, Homeros' un adası SAKIZ ADASI, Fenikelilerden gelen orjinal adıyla "Chios Adasının" en önemli karnavallarından Thymiana köyünde ki MOSTRA KARNAVALI bu sene 10 Mart' ta gerçekleşecek. Ada halkının üç ay önceden hazırlanmaya başladığı bu festivalde, size keyif alacağınız bir program hazırladık.
  Sabah 09.00 da hareket edecek olan Hızlı Katamaranımız SADECE 20 DAKİKA sonra Sakız Limanına ulaşmaktadır. Gümrük işlemlerinin ardından serbest zamana sahipsiniz. Rehberimizin belirteceği saatte (yerel saat ile 10:30) Sakız ofisimizde buluşup, karnavalın gerçekleşeceği Thymiana köyüne gitmek üzere yola çıkacağız.
  Thymiana, kırmızı dekorasyon taşı ile ün yapmış, Sakız Adasının büyük ve güzel köylerinden biridir. Merkezinde ki Agios Efstritos Kilisesi karnavalın merkezlerinden biridir. Mostra ' nın karnaval tarihi asırlar öncesine, Ortaçağ' a, korsanların Ege de kol gezdiği zamanlara dayanmaktadır. Şehre yakın bir köy olan, Thymiana' lıların eğlendikleri bir Pazar günü, korsanlar adaya saldırmıştır. Korsanların geldiğini öğrenen halk, sık sık maruz kaldıkları korsan saldırılarından bıkmıştır, eğlencenin verdiği coşku ile korsanlarla savaşacak cesareti toplayarak, onlarla mücadele etmişlerdir. Köylüler bu kez korsanları yenmiş, savaşın gali olmanın verdiği heyecanla korsanları orada Mostralamışlardır; yani asmışlardır. Ve her sene olanların unutulmaması için, birlik ve beraberliği temsil eden bu anlamlı gün kutlanmaya başlanmıştır. Mostra günü; ada halkı ve özellikle Thymiana' lılar, Ortaçağ' a ait kıyafetler ile her türden kostümün ve maskenin kullanıldığı eğlenceli bir panayır olarak, çeşitli ikramların yer aldığı yerel bir bayram havasında kutlanmaktadır. Özellikle korsanlarla ada halkının mücadelesinin canlandırıldığı "Talimi" olarak adlandırılan Halk oyunları, karnavalın en eğlenceli bölümlerindendir. Konuksever Sakız adası halkının, daha eğlenceli hale getirdikleri bu karnavalı hep birlikte seyredecek, yemek molasını da bu köy meydanında vereceğiz. Rehberlerimizin belirteceği buluşma saatinde(yerel saat ile 15:00) ise otobüslerimiz dönüş için hareket edip, 16:30(yerel saat) hareket edecek katamaranımız için Sakız limanına geri geleceğiz. Özenle ve titizlikle hazırladığımız programımızda bizlerle beraber olduğunuz için mutlulukla, bir başka programımızda görüşmek üzere ayrılacağız.

Paket Tur

NAKİT

YETISKIN

35€

COCUK (4-12 YAS ARASI)

25€

BEBEK (0-4 YAŞ ARASI) 

2€

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • ÇEŞME – SAKIZ - ÇEŞME HIZLI KATAMARAN GEÇİŞLERİ
 • MOSTRA KARNAVALI TURU
 • TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • DEVLETE ÖDENEN YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI (15 TL)
 • VİZE ÜCRETİ
 • ÖĞLE YEMEĞİ
 •