Online Bilet

Güvenli Alışveriş ile Online Bilet Satın Al

Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Nereden
Nereye
Gidiş Seferleri
Dönüş Seferleri
Yolcu Sayısı
Araç Sayısı

Ana Sayfa

BÜYÜLÜ SAHRA ÇÖLÜ TURU ( İZMİR'DEN - iZMİR'E )

BÜYÜLÜ SAHRA ÇÖLÜ

06-13 OCAK 2018

İZMİR’DEN İZMİR’E

 

1.Gün / 06.01.2018 / İzmir-İstanbul-Kazablanka-Marakeş

Sabah saat 10:00’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Hava Yolları kontuarında buluşma. Uçağa biniş işlemlerinizi yaptırmanın ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 3302 sefer sayılı uçuşu ile saat 11:35’de İstanbul’a hareket, 12:40’da varış. İstanbul Atatürk Havalimanı’na varışımızı takiben bagajımızı teslim alarak dış hatlara geçiyor ve işlemlerimizi yaptırmak için Royal Air Maroc Havayolları Kontuarına gidiyoruz. Check-in ve bagaj işlemlerinin ardından Royal Air Maroc Havayolları'na ait AT911 sayılı sefer ile saat 17:20'de Kazablanka'ya uçuş. Yerel saat ile 19:05'deki varışımızı ve pasaport işlemlerimizi takiben havalimanında bizi bekleyen aracımız ile Marakeş'e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

2.Gün / 07.01.2018 / Marakeş

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından Marakeş şehir turumuza başlıyoruz. Anıtsal Koutoubia Camii, Fas işi mozaik ve ahşap süslemelerle bezeli Bahia Sarayı, Saadian Türbeleri görülecek yerlerdir. Serbest alınacak öğle yemeği için verilecek molanın ardından yöresel el sanatlarının tüm örneklerini bulabileceğimiz Marakeş Çarşısı’nın dar sokaklarında, renkli görüntülere tanık olacağız. Geleneksel aktarlarda yöreye özgü bitkilerden yapılan binbir çeşit esans ve çaylar ilgi çekerken, günümüz UNESCO Milli Miraslar Listesi’nde bulunan Afrika’nın en hareketli şehir meydanı Jma El Fna’da bitecek. Gezimizin ardından, dilerseniz özel aracımızla otelimize dönebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Urika vadisi ve Marakeş Bahçeleri turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak Fransız modacı Yves Saint Laurent’ın anıt mezarı kabul edilen, bir dönem evi olarak kullandığı, 20. yy başında ressam Majorel tarafından oluşturulan botanik bahçesini gezeceğiz. Daha sonra berberi köyleri ile bizlere farklı fotoğraflar sunacak Atlas Dağları arasına sıkışmış Urika Vadisi'ne gideceğiz. Burada berberilerin yüzyıllık geleneği şifalı ot ve kremlerin satıldığı aktara yapacağımız ziyaret sizi eğlendirecek duraklardan biri olacak. Turumuzun bitiminde döneceğimiz Marakeş şehrinde alışveriş için tekrar yüzyıllık çarşıları keşfetmek üzere serbest vaktinizi kullanabilirsiniz. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ve akşam yemeğini dünyaca ünlü CHEZ ALI geleneksel gösterisini izleyerek yiyebileceğiniz Chez Ali Turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

3.Gün / 08.01.2018 / Marakeş-Ourzazate

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Ourzazate'a doğru yola çıkıyoruz. Atlas Dağları'nı tırmanarak gerçekleştireceğimiz bu yolculukta 2260 metrede bulunan Tichka Tepesi'nde mola vererek, insanı büyüleyen manzarayı seyredeceğiz. Yolumuzun üzerinde tüm misafirlerin katılımı şartıyla rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek dünyaca meşhur Aid Ben Haddou ve Film stüdyoları turumuza katılabilirsiniz. Bu turumuzda ilk olarak Unesco’nun Dünya Koruma Mirası Listesi’nde bulunan Aid Ben Haddu köyünü keşfedeceğiz. Çölde Çay, Babil, Gladyatör, Arabistanlı Lawrence gibi filmlere mekan olmuş, bin yıllık geçmişi ile dünyanın etkileyici yerleşimlerinden birisi olan bu köy ziyaretimizin ardından Atlas Corporation Film stüdyolarına gireceğiz. Asteriks, Spy Game, Babel, the Physician, Kleopatra, Atlantis, Alexandre, Prince of Persia, Kingdom of Heaven, Game of Thrones vb. filmlerin doğaya terk edilmiş dekorları bizleri şaşırtacak. Turumuzun bitiminde Ourzazate'e ve otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

4.Gün / 09.01.2018 / Ourzazate-Todra-Erfoud

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Erfoud'a doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz sırasında muhteşem yapısı ile insanları büyüleyen Todra Kanyonu'nun göreceğiz. Atlas Dağları'nın eteğinden yapacağımız yolculuk nefes kesici manzaraya sahip ve palmiye ormanları ile süslü Ziz Vadisi üzerinden devam edecek.Yolculuğun sonunda Erfoud'a varış. Dileyen misafirlerimiz Sahra Çölü'nün Kapısı adıyla bilinen Erfoud'da ekstra olarak düzenlenecek 4x4 araçlar ile yapacağımız Sahra Kum tepeleri turumuza katılabilirler. Prince of Persia ve Mumya gibi gişe rekortmeni filmlerden tanıdığımız dünyanın en büyük çölünü keşfedeceksiniz. İnanılmaz bir coğrafyada yapacağımız 4x4 yolculuğu 1 saat kadar sürecek. Ardından dünyanın en etkileyici manzaralarından biri olan kum tepelerinde bizleri karşılayacak. Yüzyıllardır kervanları karşılayan kamp alanından alacağımız develer ile yolumuza devam edeceğiz. Günün sonunda dünyanın bu uzak köşesinde, gün batımını izleyeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5.Gün / 10.01.2018 / Erfoud-Ifrane-Fez

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Fez'e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde Ifrane'de mola veriyoruz. Deniz seviyesinden 1600 metre yüksekte kurulmuş çam, sedir ve meşe ormanları ile çevrili olan kent, Fransız Alp mimarisi ile dikkat çekmektedir. Buradaki molamızdan sonra Fez'e doğru devam ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6.Gün / 11.01.2018 / Fez (Meknez)

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından panoramik Fez şehir turumuza başlıyoruz. Borj tepesinde başlayacak şehir turu Mellah Musevi Mahallesi ve Andalous semti, Karouine Camisi ve Neccarine Çeşmesi, Attarine Medresesi ile devam edecektir. Daha sonra Fez çarşı ve medinası keşfedilecek. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Meknez turuna katılabilirler. Bu turumuzda Fas tarihinin efsane sultanlarından Mulay Ismail’in başkent olarak inşa ettirdiği Meknez kentine gidilecektir. Kentte dünyanın en güzel şehir kapısı olarak farklı zamanlarda kopyaları Avrupa başkentlerinde kültür mirası olarak sergilenen Mansur Kapısı, Fas tarihinin efsane kralı Mulay Ismail türbesi ve eski şehir surları gezilecek yerler arasındadır.Ardından Hz. Muhammed’in 3. Kuşak torunlarından Mulay Idris El Akbar’ın Abbasilerden ayrılarak yerleştiği ve Fas Krallığı'nı kurduğu ve bugün de türbesinin bulunduğu Mulay Idris köyünü ziyaret ederek otelimize döneceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7.Gün / 12.01.2018 / Fez-Rabat-Kazablanka

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından başkent Rabat'a doğru yola çıkıyoruz. Buregreg Nehri'nin okyanusa dökülen geniş deltasında kurulmuş tarihi şehir, başkent olma özelliğinin yanı sıra koloniyal mimarisi ve Udaya Kalesi ile Fas Sultanlığı'nı ziyaret edenlerin önemli duraklarından birisi. Kraliyet sarayının yer aldığı büyük tören alanı ile başlayacağımız turumuza bakanlıklar gibi önemli art deko binalarla süslü Muhammed V caddesi ile devam edeceğiz. Muhammed V'in anıt mezarı ve Hassan Kulesi ile cami kalıntıları sonraki durağımız olacak. Günün en keyifli anlarından biri şüphesiz Udaya kalesinin daracık sokaklarından geçerek ulaşacağımız Moresk Kahve'de vereceğimiz nane çayı molası olacak. Turumuzun bitimiyle birlikte Kazablanka'ya hareket. Varışın ardından panoramik turumuza başlıyoruz. Avangart ruhlu, beyaz şehir Kazablanka’yı gezmeye Birleşmiş Milletler Meydanı ve Muhammed V Bulvarı ile başlıyoruz. Tarihi Habus Meydanı ve Hassan II Camii’ni ziyaret edeceğiz. 1980-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II Camii, dünyanın en büyük camisidir. (Camiye giriş tura dahil değildir, isteyen misafirler girebilir.) İç mekanda 25.000 kişinin ayni anda namaz kılabildiği caminin avlusunda 80.000 kişi toplanabilir ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lambası 35 km uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir. 20 bin metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır. Atlas okyanusu kıyılarındaki Corniche semti günün ilginç duraklarındandır. Turumuzun bitiminde otel,imize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

8.Gün / 13.01.2018 / Kazablanka-İstanbul

Sabah erken saatte uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Kazablanka Havalimanı'na transfer. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından Royal Air Maroc Havayolları'na ait AT910 sefer sayılı uçuşla 08:25'de İstanbul'a hareket. 15:50'de varış ve turumuzun sonu. 

OTELLER VE FİYATLARIMIZ Şehirler

Otellerimiz

 

MARAKES

 

ATLAS ASNI HOTEL -4*

 

KAZABLANKA

 

DIWAN HOTEL -4*

 

QUARZAZATE

 

KARAM HOTEL -4*

 

FEZ

 

VOLUBILIS HOTEL-4*

 

ERFOUD

 

XALUCA MAADID HOTEL -4*

 

Fiyatlarımız

 

İki Kişilik Odada Kişi Başı

 

899 EUR

 

Tek Kişilik Oda

 

1.079 EUR

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 

·          Royal Air Maroc Havayolları ile İstanbul-Kazablanka ve Kazablanka-İstanbul hattında ekonomi sınıf uçuş

·         Havalimanı vergileri

·         Fas'ta toplam 7 gece seçeceğiniz kategorideki otelde konaklama

·          Otellerde alınacak 7 kahvaltı ve 6 akşam yemeği

·          Alan/Otel/Alan transferleri

·          Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

·          Panoramik Marakeş, Ouarzazate, Erfoud,Kazablanka, Fez, Rabat turları

·          Profesyonel Türkçe rehberlik

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

·          Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

·          Öğle yemekleri

·          Ekstra turlar

·          Akşam yemeklerinde alınacak içecekler

·         Dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet

·          Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

·          SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ

 

*** Teklifimiz minimum 20 kişi için geçerli olup sayınızın 20 kişinin altına düşmesi halinde teklifimizin revize edilmesi gerekecektir.

***Belirtilen ücretler 17 Ekim tarihine kadar geçerli olup belirtilen tarihe kadar %25 oranında ön ödeme yapılması gerekmektedir. Aksi durumda mevcut yerleri kaybedip yeniden yer talep edeceğimiz için ücretlerde değişiklik olabilir.

*** Tur paket ücreti tüm misafirlerin ekstra turların tamamını alması halinde geçerlidir.

***Hava koşulları nedeni ile yaşanacak olan gecikme veya aksaklıklardan acentemiz sorumlu olmayacaktır. ***Belirtilen ücretler nakit ödemeler için geçerli olup tek sefer veya taksitli kredi kartı ödemeleri için bankaların tarafımızdan talep ettiği fark uygulanacaktır.

*** Acentamız zorlayıcı nedenlerden dolayı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

*** Tur rehberi gerekli gördüğünde uygulanabilirlik açısında programda değişiklik yapabilir.

***Hava şartlarından meydana gelebilecek uçak iptal ve rötarlarından, kaybolan valizlerden acentemiz sorumlu değildir.

 

EKSTRA TURLAR

AID BEN HADDOU VE FİLM STÜDYOLARI TURU 45 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

Bu turumuzda ilk olarak Unesco’nun Dünya Koruma Mirası Listesi’nde bulunan Aid Ben Haddu köyünü keşfedeceğiz. Çölde Çay, Babil, Gladyatör, Arabistanlı Lawrence gibi filmlere mekan olmuş, bin yıllık geçmişi ile dünyanın et etkileyici yerleşimlerinden birisi olan bu köy ziyaretimizin ardından Atlas Corporation Film stüdyolarına gireceğiz. Asteriks, Spy Game, Babel, the Physician, Kleopatra, Atlantis, Alexandre, Prince of Persia, Kingdom of Heaven, Game of Thrones vb. filmlerin doğaya terk edilmiş dekorları bizleri şaşırtacak.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Rehberlik

 

MEKNEZ TURU 45 EURO (02-12 YAŞ 35 EURO)

Turumuzda Fas tarihinin efsane sultanlarından Mulay Ismail’in başkent olarak inşa ettirdiği Meknez kentine gidilecektir. Kentte dünyanın en güzel şehir kapısı olarak farklı zamanlarda kopyaları Avrupa başkentlerinde kültür mirası olarak sergilenen Mansur Kapısı, Fas tarihinin efsane kralı Mulay Ismail Türbesi ve eski şehir surları gezilecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Rehberlik+Rehberlik

SAHRA ÇÖLÜ 4x4 TURU 70 EURO (02-12 YAŞ 45 EURO)

Prince of Persia ve Mumya gibi gişe rekortmeni filmlerden tanıdığımız dünyanın en büyük çölünü keşfedeceksiniz. İnanılmaz bir coğrafyada yapacağımız 4x4 yolculuğu 1 saat kadar sürecek. Ardından dünyanın en etkileyici manzaralarından biri olan kum tepelerinde bizleri karşılayacak. Yüzyıllardır kervanları karşılayan kamp alanından alacağımız develer ile yolumuza devam edeceğiz. Günün sonunda dünyanın bu uzak köşesinde, gün batımını izleyeceğiz.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Rehberlik

URİKA VADİSİ VE MAJOREL BAHÇESİ TURU 40 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

Fransız modacı Yves Saint Laurent’ın anıt mezarı kabul edilen, bir dönem evi olarak kullandığı, 20. yy başında ressam Majorel tarafından oluşturulan botanik bahçesini gezeceğiz. Daha sonra berberi köyleri ile bizlere farklı fotoğraflar sunacak Atlas dağları arasına sıkışmış Urika vadisine gideceğiz. Buradab berberilerin yüzyıllık geleneği şifalı ot ve kremlerin satıldığı aktara yapacağımız ziyaret sizi eğlendirecek duraklardan biri olacak.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Rehberlik+Majorel Bahçesi Giriş Ücreti

CHEZ ALİ SHOW 60 EURO

Bu turumuzda folklor ve berberi atlarıyla yapılan gösterileriyle dünyaca bir ün kazanmış Chez Ali gece kulübüne yapacağımız tura katılıp aksam yemeğini orada alabilirsiniz. Binbir gece masallarını andıran dekorasyonu ile Ali’nin Sarayı şehre her gelen yabancının uğrak yeridir. Duvarlarla çevrili bu arenada, müzisyenler, şarkıcılar, akrobat ve süvariler tipik Fas çadırları altında, masalsı bir yemek eşliğinde, ziyaretçilere nefis bir şov sunmaktadırlar. Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Yemek

 

TOPLAM PAKET : 260 EURO